Przecinarka taśmowa dla Ciebie

 

Przemysł ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju gospodarki światowej. Dostarcza maszyn i urządzeń, ale też wykorzystuje wiele narzędzi do ich produkcji. Jednym z nich są przecinarki taśmowe. Mają one szerokie zastosowanie. Można je znaleźć na halach produkcyjnych i w warsztatach. Wszędzie tam, gdzie konieczna jest obróbka materiału. Wyróżnia się przecinarki ręczne, półautomatyczne i automatyczne, w zależności od naszych potrzeb możemy wybrać właściwą opcję.

Zalety przecinarek taśmowych

trwałe przecinarki taśmoweMożna je wykorzystać w halach produkcyjnych lub warsztatach; wszędzie tam, gdzie konieczna jest obróbka materiałów. Są urządzeniami używanymi w różnego rodzaju zakładach naprawczych, na placach budowy, zakładach ślusarskich, produkcyjnych czy rzemieślniczych. Pozwalają przycinać materiały pod dowolnym kątem, jak i dają możliwość cięcia pionowego. To niezawodne maszyny, które znalazły zastosowanie w niemalże każdej gałęzi przemysłu. Trwałe przecinarki taśmowe to urządzenia, które służą do obróbki różnego rodzaju materiałów. Najczęściej wykorzystuje się je do cięcia profili, kształtowników, wałkowników lub rur stalowych. Urządzenia tego rodzaju świetnie sobie radzą z dużymi, grubymi elementami stalowymi. Zapewniają wysoki poziom precyzji, jednak muszą być obsługiwane przez kompetentnych operatorów. Przecinarka, do cięcia wykorzystuje ząbkowana taśmę, która wykonuje jednostajne ruchy. Taśma przesuwa się za pomocą dwóch kół, które obracają się jednocześnie. Obecnie, przede wszystkim są stosowane maszyny automatyczne. Zapewniają one dokładną, wydajną i szybką realizację zadań. Tego rodzaju przecinarki wykorzystuje się do prac wymagających szczególnej precyzji, a zarazem takich, które nie są zbyt skomplikowane. Wąskie ostrze taśmy pozwala na wycinanie skomplikowanych i nieregularnych kształtów, można też wykonać dokładne cięcie po linii prostej. Cięcie przecinarką taśmową to jedna z najbardziej ekonomicznych metod obróbki. Są bezpieczne i łatwe w obsłudze, posiadają wiele praktycznych funkcji, a dzięki stabilnej konstrukcji pozwalają na szybką i bezproblemową pracę.

Na rynku są dostępne urządzenia, które są zasilane elektrycznie lub spalinowo. Przecinarka elektryczna jest zależna od zewnętrznego i głównie ich się używa w zamkniętych pomieszczeniach. Silniki są słabsze od tych w urządzeniach spalinowych. Przecinarki spalinowe nie są zależne od zewnętrznego źródła zasilania –  przez to chętnie stosuje się je na zewnątrz. Ze względu na wydalane przez nie spaliny nie mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych.