Profesjonalne odnawianie parkietu

Remont trwał, a ja wciąż nie mogłam się zdecydować na zmianę podłogi. Właściwie, nie chciałam tego robić. Obecny parkiet bardzo mi się podobał, przydałoby się go jednak odświeżyć. Wiedziałam, że teraz już nie znajdę tak ładnych i pasujących mi paneli, a tak naprawdę przydałoby się wymienić jedynie tą wierzchnią warstwę, która swoje już przeszła. Gdyby to tylko było możliwie, postawiłabym na to w stu procentach. Jakie więc było moje zaskoczenie, gdy taka właśnie rzecz naprawdę okazała się jak najbardziej możliwa! 

Odnowiony parkiet lśni jak nowy

fachowe cyklinowanie bydgoszczTaka magiczna rzecz została nazwana cyklinowaniem. Cyklinowanie to nic innego jak zdarcie tej wierzchniej warstwy i lakieru, i kawałka drewna z parkietu, tak, by wydobyć wszystko to, co zupełnie świeże. Niejako odsłonić te świetnie prezentujące się warstwy, które tylko czekały na swoją kolej. Wielką zaletą cyklinowania jest to, że robi się je raz, a potem kolejny raz za kilkanaście lat, kiedy znowu chce się wymienić podłogę lub ją odświeżyć. Taki zabieg, jakim jest cyklinowanie, sprawia, że podłoga nabiera nowych walorów – nie tylko wygląda lepiej, ale jest też trwalsza i bardziej odporna, przez to, że po cyklinowaniu nakłada się nową warstwę lakieru. A więc usuwa się wszystkie te stare rysy czy pęknięcia na dawnym lakierze i na nowo osłania się podłogę, już w pełni, bez tych starych niedoskonałości. Ja sama szukałam czegoś, co można określić jako fachowe cyklinowanie bydgoszcz na szczęście mnie w tym nie zawiodła. Wiedziałam, że spośród licznych ofert znajdę coś dla siebie, musiałam jednak mieć jakieś kategorie, które pozwolą mi ocenić, który fachowiec robi to najlepiej. Tak naprawdę przy cyklinowaniu najważniejszy jest sam sprzęt, a nie technika, która jest raczej mechaniczna. W czasie cyklinowania po prostu jeździ się po podłodze czymś, co wygląda niemal jak jakaś olbrzymia kosiarka i tyle. W takim wypadku mogłam sprawdzić, jakich cykliniarek używa jaki fachowiec czy firma i zobaczyć opinie o samych cykliniarkach, a w ten sposób ostatecznie dowiedzieć się, czy cyklinowanie u mnie będzie złe czy dobre. 

Przeszukując Internet, by znaleźć właśnie takie informacje, natrafiłam na masę ciekawych wypowiedzi na forach czy nawet artykułów branżowych, które bardzo mi pomogły. Ostateczny wybór jednak należał do mnie i musiałam użyć całej zdobytej wiedzy, by dobrać sobie odpowiedniego fachowca. Po długim namyślę podjęłam decyzję, a potem pozostało mi czekać na wyniki mojej decyzji. I muszę przyznać, że nie mogłam podjąć lepszej. Moja podłoga wyglądała znakomicie!