Poszukujemy legalnej pracy tymczasowej

Przeglądając ogłoszenia o pracę, niejednokrotnie możemy natrafić na oferty pracy tymczasowej. Jest to specyficzna forma zatrudnienia, która ma charakter tymczasowy, natomiast umowa zawierana jest pomiędzy trzema, a nie dwoma podmiotami. Charakter takiej pracy oraz niestandardowy sposób zawierania umów powodują, iż wiele osób ma obawy przed podjęciem tego typu zatrudnienia. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej? W jakich przypadkach jest to korzystne rozwiązanie?

Decydujemy się na pracę tymczasową

legalna praca tymczasowa włocławekUmowa dotycząca pracy tymczasowej obejmuje trzy podmioty, w tym agencję pracy tymczasowej (z którą pracownik podpisuje umowę i jest kierowany do określonej pracy), pracodawcę (który zawiera umowę z agencją pracy tymczasowej) oraz pracownika. Agencje tego typu są legalnie, jednak konieczne jest posiadanie numeru wpisu do specjalnego rejestru agencji zatrudnienia. Spis takich agencji możemy znaleźć w Krajowym Rejestrze podmiotów prowadzących Agencje Zatrudnienia. Numer ten powinien być podawany przez agencje na dokumentach, a nawet w ofertach pracy. Z tego powodu warto zwracać uwagę na fakt, czy dana agencja wystawiająca ogłoszenie o pracy tymczasowej, podaje również numer wpisu do rejestru. W przypadku, kiedy taki numer nie będzie umieszczony, może zdarzyć się, że dana agencja nie działa legalnie. Jest to istotna kwestia, która będzie przekładała się na nasze bezpieczeństwo zatrudnienia. Jeżeli interesuje nas legalna praca tymczasowa włocławek jest odpowiednim miastem do skorzystania z takiej oferty. Do podjęcia pracy przez taką agencję nie są wymagane żadne kursy ani uprawnienia. W większości oferty pracy skierowane są do osób niepełnoletnich (które nie mają szans na stałe zatrudnienie), osób studiujących (dyspozycyjnych w konkretnych godzinach) czy osób po 50 roku życia (którym często trudniej znaleźć odpowiednią pracę).  Jest to także idealne rozwiązanie dla takich osób, które straciły pracę i potrzebują nowej, często jakiejkolwiek, aby zabezpieczyć swoje podstawowe potrzeby.

Do głównych zalet podjęcia pracy tymczasowej można zaliczyć brak konieczności posiadania specjalnych uprawnień. Oprócz tego pracownik zatrudniony tymczasowo może samodzielnie podejmować decyzję, w jakich dniach i godzinach będzie mógł pracować. Dzięki takiemu elastycznemu grafikowi istnieje możliwość połączenia pracy z innymi obowiązkami, jak na przykład studia. Dodatkowo pracownikom tymczasowym przysługują takie same prawa, jak w przypadku osób zatrudnionych normalnie na etacie. Odnosi się to do urlopu czy warunków socjalnych.