Pośrednictwo sprzedaży i najmu lokali

 

Właściciele nieruchomości, którzy posiadają lokal na sprzedaż lub wynajem, nie rzadko zobowiązani są na własną rękę poszukiwać klientów, oraz osób zainteresowanych kupnem lub wynajmem mieszkania. Jeśli jednak klient zdecyduje się na zakup, wówczas właściciel zobowiązany jest w sposób odpowiedni skonstruować umowę, a także przekazać klucze. W przypadku sprzedaży, właściciel zobowiązany jest także odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych, inaczej jest w przypadku wynajmu lokalu.

Pośrednik nieruchomości z Katowic

agent nieruchomości z KatowicNiemniej jednak coraz większa ilość właścicieli mieszkań oraz lokali użytkowych, ze względu na brak odpowiedniej wiedzy, a także doświadczenia w zakresie obrotu nieruchomościami, decyduje się na zatrudnienie odpowiedniej agencji nieruchomości, która w sposób profesjonalny zajmie się wszystkimi formalnościami, a także poszukiwaniem klientów, którzy byliby zainteresowani dokonaniem zakupu, lub też terminowego wynajmu mieszkania oraz lokalu użytkowego. Ze względu na wysoki pozom doświadczenia agentów nieruchomości, mogą oni znaleźć klienta zdecydowanie szybciej, niż prywatny właściciel nieruchomości, działający na własną rękę. Agent nieruchomości z Katowic, bazując na własnym doświadczeniu oraz latach pracy, doskonale poradzi sobie ze znalezieniem klienta, oraz podpisaniem z nim umowy kupna sprzedaży, lub też najmu terminowego lokalu. Jednocześnie, właściciel mieszkania zostaje całkowicie zwolniony z wykonywania czynności polegających na wystawieniu ogłoszenia, czy też przedstawienia mieszkania klientowi. Wszystkie te czynności spoczywają na agencji nieruchomości, jeśli tylko właściciel zdecyduje się na oddanie nieruchomości pod opiekę doświadczonego agenta do spraw obrotu nieruchomościami. Dzięki wieloletniemu stażowi pracy, oraz doświadczeniu, agent nieruchomości jest w stanie przekazać klientowi informacje oraz szczegóły dotyczące nieruchomości, w jak najlepszym świetle, dzięki czemu klient w zaledwie klika dni, zdecyduje się na dokonanie transakcji, oraz podpisanie umowy.

Po podpisaniu umowy oraz ustaleniu warunków płatności z klientem, agent nieruchomości przekazuje klucze do naszego lokalu, oraz egzemplarz podpisanej umowy. Drugi egzemplarz zaś trafia do właściciela nieruchomości. Wysoki poziom jakości usług agencji nieruchomości pozwala na całkowite zwolnienie się z wszelkich czynności, polegających na wykonaniu profesjonalnego ogłoszenia, jak również czynności dalszych, które konieczne są do wykonania, gdyż wszystkie obowiązki przekazujemy agencji, oraz nie ingerujemy w transakcję.