Pomoc drogowa i holowanie

Awaria samochodu w trakcie podróży może przydarzyć się każdemu z nas. Jeżeli usterka nie jest poważna i jesteśmy w stanie sami się z nią uporać to będziemy w stanie w krótkim czasie kontynuować naszą podróż. W przeciwnym wypadku będziemy musieli wezwać pomoc drogową. W takim przypadku dobrze jest mieć wykupioną polisę, która zapewni nam możliwość skorzystania z takich opłat w cenie ubezpieczenia. W przeciwnym wypadku będziemy musieli szukać pomocy na własną rękę.

Holowanie auta i użycie lawety

holowanie samochodu szczecinNajczęstszym powodem awarii samochodów jest uszkodzenie, bądź wyrobienie się jakiejś części. Może to być część silnika, czy też innego elementu samochodu. Z tego też powodu ważne jest ustalenie przyczyny awarii. Nie mniej jednak, jeżeli do awarii doszło w trakcie naszej podróży, a nie posiadamy wykupionego odpowiedniego pakietu ubezpieczenia konieczne jest wezwanie pomocy drogowej. Pomoc drogowa będzie w stanie odholować nasz samochód do najbliższego warsztatu samochodowego, albo do mechanika. Największym problemem może okazać się znalezienie pomocy drogowej w miejscu, którego nie znamy. Z pomocą przyjdzie nam jednak internet, który obecnie w zasadzie każdy ma w telefonie komórkowym. Dzięki wyszukiwarce internetowej będziemy w stanie odszukać firmę świadczącą usługi z zakresu pomocy drogowej. Wystarczy, że w polu wyszukiwarki wpiszemy krótkie hasło. Może to być holowanie samochodu szczecin. Dzięki tak wpisanemu hasłu będziemy w stanie w dość krótkim czasie odszukać firmę świadczącą usługi z zakresu pomocy drogowej, która znajduje się najbliżej nas. Pozwoli to na szybkie odstawienie samochodu do naprawy. Koszt holowania samochodu może być zależny od kilku ważnych czynników. Po pierwsze od odległości, na jaką laweta ma nas holować. Drugą ważną rzeczą jest wielkość naszego samochodu. Od tego bardzo często uzależniona jest stawka holowania za kilometr.

Z tego też powodu firmy zajmujące się udzielaniem pomocy drogowej i holowaniem zepsutych samochodów dokonują szacunku na podstawie marki i modelu samochodu, który przyjdzie im holować. Po części od tego zależy też wielkość lawety, jaka zostanie użyta do tego celu. Koszt holowania pracownik pomocy drogowej będzie w stanie nam podać po ustaleniu powyższych informacji. Ważne jest, aby przekazać je sposób prawidłowy i pełny. Pozwoli to na uniknięcie nieporozumień z przedstawicielem firmy oferującej pomoc drogową. Samochód umieszczany na lawecie jest w odpowiedni sposób zabezpieczany, a następnie transportowany z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.