Polecane mleko dla wcześniaków

Dla każdej mamy najważniejszą sprawą jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka, które należy zachować w każdym aspekcie. Bez względu w jakim wieku jest maluch, to kluczową kwestią jest to, co spożywa każdego dnia. W przypadku najmłodszych dzieci, czyli noworodków i niemowląt, podstawą jest mleko. Później dieta dziecka staje się coraz bardziej zbliżona do tego co jedzą dorośli.

Czym są karmione wcześniaki w szpitalu?

sprawdzone mleko dla wcześniakówNie bez powodu Specjaliści mówią, że pierwsze 1000 dni życia dziecka ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia i rozwoju. Przede wszystkim chodzi o sposób żywienia mamy, kiedy była w ciąży oraz co podaje maluchowi po urodzeniu. Na pewno najlepszym pokarmem dla noworodków i niemowląt jest mleko mamy, ponieważ zawiera idealnie skomponowany skład, który dodatkowo się zmienia w trakcie karmienia. Takie mleko jest całkowicie przyswajane przez układ trawienny malucha, choć bywa, że dziecko jest uczulone na białko lub nie trawi laktozy. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest podanie dziecku mleka modyfikowanego. Również wcześniaki, czyli dzieci urodzone między dwudziestym drugim a trzydziestym siódmym miesiącem życia. Wcześniaki urodzone bliżej dwudziestego tygodnia przeważnie muszą spędzić kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy w szpitalu, gdzie są karmione mieszanką modyfikowaną przez butelkę lub specjalną sondę. W aptekach można kupić sprawdzone mleko dla wcześniaków, które posiada nieco inny skład niż pozostałe rodzaje mlek. W szpitalu takie dzieci mają je podawane przez butelkę albo sondę. Jeżeli tyło stan dziecka, a jego układ trawienny jest w stanie sobie z nim poradzić, to maluch piją mleko mamy, które przynosi ona na oddział. W mleku dla dzieci zbyt wcześnie urodzonych znajdują się specjalnie dobrane rodzaje białek, tłuszczu i cukrów, które maluch może w całości przyswoić, bez skutków ubocznych. Mleko modyfikowane jest w formie proszku, który miesza się z wodą o temperaturze trzydziestu siedmiu stopni. Przeważnie podawane jest od siedmiu do pięciu razy w ciągu doby, w zależności od wieku malucha. 

Mleka modyfikowane są produkować z najwyższej jakości składników, przez co chwilę są bezpieczne. Można je kupić wyłącznie w aptece, ponieważ są stosunkowo rzadko wybierane, przez co mało popularne. Mleko nie ma smaku,, kategoria lor na taki sam jak każde inne o jest lekkostrawne, dzięki czemu maluch może je niemalże w całości przyswoić. Karmienie takim mlekiem jest kontynuowane do momentu, aż lekarz nie zaleci inaczej. Mleko dla wcześniaków kupimy w aptece w cenie około 50 złotych.