Polecana wypożyczalnia koncentratorów tlenu

Tlenoterapia to coraz powszechniejsza metoda leczenia, która zdobywa uznanie wśród lekarzy i pacjentów na całym świecie. Stosuje się ją w kuracji niewydolności oddechowej, której najczęstszą przyczyną jest zbyt małe nasycenie tlenem krwi pacjenta. Koncentrator tlenu umożliwia przeprowadzenie tego zabiegu, który przynosi ulgę pacjentom dotkniętym przez choroby serca.

Tlenoterapia z wykorzystaniem koncentratora tlenu

koncentrator tlenu - wypożyczalniaTlen to jeden z kluczowych składników powietrza, którym oddychamy. Stanowi około 21% całej mieszanki. Taka wartość jest wystarczająca dla zdrowych osób i umożliwia im wykonywanie wszystkich czynności. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej u osób cierpiących na ostrą lub przewlekłą niewydolność oddechową. Z powodu niewydolnej pracy płuc lub innych organów, do krwi nie trafia odpowiednia ilość tlenu. Z tego powodu opracowano metodę leczenia zwaną tlenoterapią. Dostarcza ona do organizmu niezbędny pierwiastek w zwiększonym stężeniu, który może dotrzeć do większej ilości pęcherzyków płucnych. Pomaga to osiągnąć prawidłowy pozom saturacji krwi. Koncentrator tlenu – wypożyczalnia umożliwia przeprowadzenie tego zabiegu w domu. Stosuje się go w przypadku chorób układu oddechowego oraz przy schorzeniach kardiologicznych i onkologicznych. Tlenoterapia to bardzo uniwersalny sposób na wzmocnienie organizmu i poprawę jego funkcjonowania. Zastosowanie koncentratora powoli zaczyna być coraz popularniejsze wśród ludzi zdrowych. Skoncentrowany tlen pomaga w gojeniu się ran. Podnosi poziom regeneracji po wysiłku i wydolność organizmu, Dlatego coraz częściej jest stosowany w wielu dyscyplinach sportu, np. w kulturystyce. Tlenoterapia spowalnia procesy starzenia i poprawia sprawność umysłową. Te zalety spowodowały, że leczenie tlenem za pomocą koncentratora jest również stosowane w kosmetologii, gdzie najczęściej można spotkać je w ośrodkach odnowy biologicznej. Wiele osób podkreśla, że dla ogólnego dobrego samopoczucia (przy dużym zanieczyszczeniu powietrza przez smog), warto korzystać z domowej tlenoterapii.

Tlenoterapia zwiększa wydolność układu krążeniowo – naczyniowego poprzez dotlenienie mięśnia sercowego. Poprawia system odpornościowy, działa bakterio -, grzybo – i wirusobójczo. Przy dużym zanieczyszczeniu powietrza niweluje skutki codziennego wdychania smogu poprzez dostarczanie do komórek czystego tlenu. Ceny koncentratorów zaczynają się na 2000 zł i kończą na kilku tysiącach złotych w przypadku przenośnych modeli, dlatego warto zastanowić się nad wypożyczeniem ich.