Piankowa izolacja termiczna

Izolacje termiczne obecnie powstają przy użyciu najróżniejszych materiałów. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą naprawdę pozytywnie nas zaskakiwać. Przez lata zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że do ocieplania budynków wykorzystujemy styropian. Dość często usłyszeć można było również o korzystaniu z wełny mineralnej. Obecnie te materiały również są używane ale już nieco rzadziej ponieważ zastępowane są przez pewną piankę.

Skuteczne ocieplanie pianą

pianka pur z mazowieckiegoOd odpowiedniego ocieplenia budynku zależeć może bardzo dużo. Przykładowo warto zauważyć, że jeśli w budynku mieszkalnym czy też jakimś obiekcie przemysłowym nie ma zamontowanego ocieplenia to znacznie wzrastają koszty dotyczące energii cieplnej. Jeśli chcemy aby w naszym domu było ciepło to nie wystarczy jedynie zamontować mocny kocioł grzewczy. Ważne jest też to aby wygenerowane ciepło w pomieszczeniach zatrzymywać. Obecnie do tego zadania bardzo często jest wykorzystywana pianka PUR z mazowieckiego natomiast pochodzi wiele firm, które na co dzień zajmują się nakładaniem takowej pianki. Wbrew pozorom ocieplanie pianką poliuretanową nie jest wcale drogie. Można spotkać się bowiem z plotkami mówiącymi, że pianka poliuretanowa jest skuteczna ale tak bardzo droga, ze nie ma sensu w nią inwestować. Niegdyś izolacje z użyciem pianki poliuretanowej może faktycznie były bardziej kosztowne ale obecnie się to zmieniło. Na ten moment zupełnie wygląda też pianka, która do tego ocieplania jest wykorzystywana. Na chwilę obecną mamy do dyspozycji piankę o strukturze otwarto lub też zamkniętokomorówej. Pierwsza spośród tutaj wymienionych jest bardziej ceniona. Wpływ na to w dużej mierze ma fakt, że taka pianka jest w stanie przepuszczać parę wodną oraz wiele innych gazów. W związku z tym posiadając w swoim budynku izolacje termiczną z użyciem pianki poliuretanowej o otwartych komórkach możemy być spokojni o powstawanie mostków termicznych będących często przyczyną powstawania wilgoci w pomieszczeniach.

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa to materiał, który naprawdę warto by było do ocieplania zastosować. Obecnie do nałożenia takiej pianki wykorzystywany jest sprzęt zwany agregatem. Dzięki niemu pianka jest równomiernie nałożona na całej powierzchni ściany czy też posadzki. Mówiąc o miejscach nakładania pianki warto właśnie zaznaczyć, że z racji tego iż świetnie przylega ona do różnych powierzchni to można taką piankę nałożyć na powierzchnie pionowe. Używa się pianki PUR również do izolacji budynków drewnianych.