Ochronne rękawice do zakładu produkcyjnego

Praca przy obsłudze maszyn obróbkowych wymagała bezwzględnie stosowania odzieży i wyposażenia ochronnego. Nie było bowiem trudno o wypadki, nawet przy zachowaniu największej ostrożności, dlatego personel wyposażony był przez cały czas w okulary ochronne i odzież osłaniającą przed opiłkami metali. Jednak jednym punktem który ciągle pozostawał nierozwiązany była kwestia stosowania rękawic ochronnych podczas operowania maszynami. Mimo iż pracownikom zostały przydzielone rękawice ochronne, cały czas byli oni niezadowoleni z miernego poziomu ochrony, jaki zapewniały.

Wzmacniane rękawice do pracy

rękawice roboczeNiektórzy z naszych pracowników coraz częściej wnioskowali o wprowadzenie nowego wyposażenia, a zwłaszcza rękawic ochronnych do pracy z maszynami obróbkowym. Do tego zadania wymagano najwyższego możliwego poziomu ochrony dłoni, dlatego większość dostępnych w powszechnej sprzedaży rękawic została przez nas pominięta. Dopiero po dłuższych poszukiwaniach natrafiliśmy na idealne rękawice robocze, spełniające wszystkie wymagania pracowników. Były to modele wzorowane na wojskowych rękawicach saperskich, i przeznaczone były właśnie do zadań przy których zagrożenie doznania urazu w trakcie pracy było bardzo duże. Z wyglądu nie różniły się za bardzo od typowych rękawic pracowniczych, choć były znacznie grubsze i większe. Pod wierzchnią warstwą, wykonaną z syntetycznego materiału, odpornego na działanie większości chemikaliów stosowanych w procesach produkcyjnych znajdowały się również wkładki z odpornego tworzywa sztucznego, służące do osłony dłoni przed najmocniejszymi uderzeniami, czy kontaktem z działającymi narzędziami elektrycznymi. Mimo pozornej elastyczności, wkładki te były równie odporne jak stalowe odmiany, a przy tym o wiele lżejsze i wygodniejsze, gdyż nie ograniczały ruchu i pozwalały pracownikowi na swobodne wykonywanie zadań, nawet tych najbardziej precyzyjnych.

Wewnętrzna warstwa, natomiast, służyła do amortyzacji najmocniejszych uderzeń, a w połączeniu z pozostałymi, tworzyła idealną ochronę dla dłoni w trakcie niebezpiecznej pracy. Rękawice te, mimo wyglądu, były dość wygodne i umożliwiały wykonywanie precyzyjnych zadań, nie krępując ruchów i nie przeszkadzając w trakcie pracy, dlatego niemal od razu zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez większość załogi. Już po pierwszych testach pokazały one swoją wytrzymałość, znosząc bardzo dobrze wystawienie na działające narzędzia elektryczne i maszyny, oraz wytrzymując nawet najmocniejsze uderzenia bez śladu uszkodzeń.