Najlepsze włóczki typu cotton

Jako miłośniczka tworzenia różnego rodzaju dekoracji uwielbiam poznawać nowe materiały i faktury. Ostatnio najchętniej zajmuję się szydełkowaniem, więc kupuję duże ilości różnych włóczek. Mam w domu przynajmniej kilkaset motków przędzy. Oczywiście gustuję w bardzo zróżnicowanych gatunkach oraz kolorach, a wszystko zależy przede wszystkim o tego, jakim projektem aktualnie się zajmuję. Od kilku miesięcy najchętniej tworzę ubranka oraz zabawki dla niemowląt i dzieci, więc chętnie sięgam po mieszanki z dodatkiem bawełny.

Idealna włóczka do wyrobów dziecięcych 

baby cottonObecnie liczba różnego rodzaju włóczek jest tak duża, że laikowi trudno wybrać najlepsze produkty. Z tego powodu chciałabym dziś zaprezentować te przędze, które osobiście uznaję za niezwykle wytrzymałe, a przy tym zwyczajnie piękne. Wybór odpowiedniej włóczki ma szczególne znaczenie szczególnie wówczas, gdy tworzony przedmioty dedykowane niemowlętom i małym dzieciom. Warto bowiem pamiętać, że najmłodsi potrzebują materiałów, które nie wywołują alergii, a przy tym są przewiewne, miłe w dotyku i nie podrażniają wrażliwej skóry. W moim przekonaniu najlepszym rozwiązaniem jest przędza baby cotton, która jest stworzona przede wszystkim z wysokiej jakościowo bawełny. Posiada ona także dodatek akrylu, dzięki czemu cechuje się wyjątkową miękkością. Sam produkt jest niezwykle wydajny, a stworzone z niego ubrania dobrze się nosi i (co niezwykle istotne) nigdy się nie mechacą. Ze względu na dużą zawartość w tego typu przędzy bawełny swetry z niej tworzone nadają się idealnie do noszenia w wiosenne dni. Kupowałam już motki w bardzo różnych kolorach. Włóczki typu baby mają ich zazwyczaj bardzo dużo do wyboru. Klienci najchętniej wybierają mocno nasycone barwy lub pastelowe odcienie niebieskiego i różu. Oczywiście z włóczek cotton można wykonywać nie tylko odzież niemowlęcą i dziecięcą. Sama mam w swojej szafie kilka kreacji stworzonych właśnie z takiego materiału, a produkowane z niego zabawki cieszą się od lat dużym zainteresowaniem konsumentów.

Oczywiście gusta mogą być różne, jednak warto zaznaczyć, ze wybór odpowiedniej włóczki to nie tylko kwestia estetyczna. Może chodzić także o bezpieczeństwo dzieci, a to jest dla mnie zawsze priorytetem. Zalecam więc każdemu, aby do produkcji odzieży niemowlęcej oraz zabawek dedykowanych najmłodszym wybierać wysokiej jakości materiały, które nie wywołują podrażnień i alergii, a do tego zwyczajnie są miłe w dodatku. Istotną kwestią jest także możliwość prania wyborów dziecięcych w wysokich temperaturach.