Najlepsze łóżka dziecięce z barierką

Zabezpieczenia łóżeczka dziecka jest kluczowe, jeśli chce się zadbać o pociechę. Dlatego do dziecięcych łóżeczek są dobudowywane barierki. Łóżka dla dzieci powinny być nie tylko wygodne, ale i estetycznie wykonane. Najlepiej nie oszczędzać na wymiarach. Dziecko szybko rośnie, więc lepiej kupić łóżko, które będzie rosło razem z nim. Dobrym rozwiązaniem jest kupno łóżeczka z barierkami odkręcanymi.

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

łóżka dziecięce podwójne z barierkąNajmniejsze łóżka dziecięce to model o rozmiarze 100 x 60 cm, a najczęściej będzie to 140 x 70 cm. Warto pamiętać, że dziecko szybko rośnie. Niczemu nie zaszkodzi kupno ,,dorosłego” łóżka, gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek. Jest łóżko pełnowymiarowe 180 x 90 cm. Najlepszym wyborem będzie mebel o długości 200 cm.  W ten sposób będzie nas czekać tylko jedna zmiana z łóżeczka dziecięcego na łóżko. Także tu możemy pójść na skróty i wybrać większe łóżeczko, w którym można zdemontować barierki i zmienić je w tapczan. Łóżka dziecięce podwójne z barierką chronią je przed zsunięciem i bolesnym upadkiem na podłogę. Mogą być one montowane z jednej strony (jeśli łóżeczko postawiony przy ścianie) lub z dwóch. Do tego zwykle dochodzą wysokie zagłówki zagłówki i szczyty w przedniej części mebla. Jeśli łóżko dla dzieci z barierkami są wykonane z drewna – zwróćmy uwagę na wykończenie. Nie powinno tam być żadnych drzazg i wystających elementów, które mogą zrobić krzywdę dziecku, gdy ono będzie spało. Świetnie sprawdzą się łóżka, z których możemy zdemontować barierki, gdy nasze dziecko podrośnie. Barierka przy łóżeczku to nie tylko element ochronny, może to być też dekoracja. Dzieje się tak za sprawą kolorowych i bajkowych wzorów, które możemy na nich umieścić. Powierzchnia barierki powinna być polakierowana nietoksycznym preparatem bezpiecznym dla dzieci. Najlepiej antyalergicznym i ekologicznym. Niektóre zabezpieczenia wykonuje się z solidnych tekstyliów, w tedy nie trzeba się martwić o to, że dziecko nabije sobie guza i siniaka, gdy będzie spało. Dzieci są bardzo ruchliwe i ochrona przed wypadnięciem jest bardzo ważna.

Wśród materiałów, z których łóżko może być wykonane wciąż króluje drewno. Wykonane z naturalnego surowca są wytrzymałe i przyjazne dla zdrowia. Dzieci traktują łóżka jako miejsca do zabawy, więc musi być ono wytrzymałe. Od zwykłej płyty wiórowej lepsza będzie solidna, lita deska. Musimy się jedynie upewnić, czy ma idealnie gładkie wykończenie. Warto sprawdzić, czy lakiery i farby użyte do wykończenia są w stu procentach przyjazne dla dzieci.