Montowanie ogrodzenia tymczasowego

Ostatnio byłam na placu budowy, gdzie za kilka lat stanie mój wymarzony dom. Założyliśmy z mężem, że budowa zostanie zrealizowana przy pomocy ekipy budowlanej, dlatego panowie zajmują się realizacją zadania. My tylko zadbaliśmy o to, by nie zabrakło materiałów, dlatego zdziwiłam się, gdy zobaczyłam ogrodzenia budowlane rozłożone wokół terenu budowy.

Zalety tymczasowych ogrodzeń budowlanych

popularne ogrodzenia budowlane tymczasoweNa początku myślałam, że będę musiała zapłacić za dodatkowe ogrodzenie. Na szczęście, okazało się, że nie jest to moim zmartwieniem. Ulżyło mi, bo nie widziałam potrzeby rozstawiania dodatkowych zabezpieczeń, tylko po to, by z daleka było widać, że odgradza on miejsce budowy. Kierownik szybko wyprowadził mnie z błędu i powiedział, że tego typu popularne ogrodzenia budowlane tymczasowe są potrzebne. Dzięki nim wiadomo, gdzie kończy, a gdzie zaczyna się plac budowy i niepowołane osoby nie będą przeszkadzały swoją obecnością. Panowie robotnicy są wyspecjalizowani w stawianiu tego typu zabezpieczeń i w mig uporaliby się z nim, jednak szef postawił na zewnętrzną firmę, która wykonała to zadanie za nich. Wiem, że są specjalne firmy, które zajmują się dostarczaniem na miejsce ogrodzenia i później ich montażem. Myślałam, że postawienie kilku bramek nie jest trudnym zajęciem, jednak okazało się, że nie każdy potrafiłby to zrobić poprawnie. Trzeba wiedzieć, jak je ustawić, by można było połączyć każdą z części trwale i nierozerwalnie, choć i tak zdarzają się silne podmuchy wiatru, które je przewracają. Trzeba też wiedzieć, w jaki sposób sprawić, by wszystkie elementy zamknęły się i stworzyły koło lub kwadrat. Ponadto, rozkładanie i montowanie ogrodzenia jest bardzo czasochłonne, a firma zatrudniona do pracy przy budowie domu ma o wiele pilniejsze zajęcia niż rozkładanie ogrodzenia. Przed przystąpieniem do rozkładania ogrodzenia trzeba było dokonać wizji lokalnej i zastanowić się, gdzie powinny stanąć bramki. Od tego, w jaki sposób będzie rozkładane ogrodzenie, zależało także, ile bramek zostanie do tego celu zużytych. Co ciekawe, bramki stanęły bardzo szybko i aż trudno uwierzyć, że jeszcze wczoraj ich nie było. To dowodzi, że mam do czynienia z bardzo profesjonalnymi ekipami budowlanymi i montażowymi.

Już nie mogę się doczekać, gdy nasz własny dom stanie w miejscu, gdzie dotychczas było ściernisko. Dodatkowe ogrodzenie budowlane zniknie, a zamiast niego powstanie piękny ogród, pełen kwiatów i zielonych drzew. Mam nadzieję, że cała budowa nie przedłuży się i że tak jak planowaliśmy, już niedługo wprowadzimy się pod własne cztery kąty.