Mój chłopak ma biuro księgowe

Mój przyszły mąż ukończył studia na kierunku finansów i rachunkowość. Jest to bardzo przyszłościowy kierunek, a mój ukochany miał same piątki ze wszystkich egzaminów i kolokwiów. Dzięki temu, że tak pilnie się uczył, jest teraz w stanie samodzielnie otworzyć własną działalność i prowadzić biuro księgowe. Czym dokładnie się zajmuje?

Czym zajmuje się buro księgowe?

wydajne biuro księgowe - warszawska wolaJako że bardzo kocham swojego partnera, staram się także zrozumieć jego hobby i pracę. Chłopak szybko odpowiedział mi o tym, czego się uczył i z jakimi problemami będą przychodzili do niego klienci. Dowiedziałam się też, gdzie chciałby, żeby było umiejscowione jego wydajne biuro księgowe – warszawska wola to dzielnica, na której nie mieszkamy, ale gdzie tego typu interesy dobrze prosperują. Jako że jest to dość znana dzielnica Warszawy, łatwo będzie znaleźć najdogodniejszy punkt na tego typu działalność, gdyż obok biur znajomych mojego chłopaka codziennie przechodzi wiele osób, głównie biznesmenów. Biuro już od wejścia musi sprawiać wrażenie przytulnego, ale też i konkretnego miejsca, gdzie załatwia się ważne dla firmy i gospodarki sprawy. Mój chłopak chce świadczyć już pomoc wielu dużym firmom, ale jest też chętny do pomocy przedstawicielom małych firm. Wszystko przez to, że coraz częściej ludzie wolą założyć własne makro przedsiębiorstwo, niż pracować dla kogoś powstaje tyle nowych firm. To także oznacza, że właścicielami przedsiębiorstw stają się ludzie niewykształceni w kierunku finansów i prawa, co jest jak najbardziej zrozumiałe – nie każdy musi być specjalistą od wszystkiego. Na szczęście wszystkim osobom, które nie mają wiedzy na temat podatków i zmieniających się przepisów, z pomocą przyjdzie mój mężczyzna, który doradzi, pomoże i niekiedy wykona drobne prace związane z finansami w firmie. Zakres usług, w jakich sprawdza się absolwent finansów i rachunkowości jest szeroki, dlatego można zgłosić się do biura rachunkowego niemal z każdą poważną sprawą dotyczącą obsługi ewidencji działalności gospodarczej. Obsługa finansowo-rachunkowa polega także na reprezentacji klienta w urzędach i instytucjach lub na przygotowaniu wniosku o kredyt. Księgowi są także specjalistami od doradzania w kwestii podatków, wiec jeżeli ktoś nie wie, którą daninę powinien zapłacić, lub czy na pewno musi dany podatek uiścić, doradcy z biura księgowego mu w tym pomogą.

Jestem bardzo dumna z mojego chłopaka. Wiem, ile musiał się napracować, by uzyskać ta wysokie stopnie, jednak najbardziej cieszy mnie to, że potrafi wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Wierzę, że w przyszłości zostanie dyrektorem lub choć zastępcą dyrektora w bardzo prestiżowej firmie. Póki co, niech rozwija się w kierunku, w którym się wykształcił.