Łańcuchowe odciągi ładunkowe

W branży transportowej, mocowanie oraz zabezpieczanie ładunku na odpowiednim poziomie, jest bardzo ważne, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo na drodze, podczas przewożenia ładunków oraz towarów, które w razie wypadku, mogłyby wypaść z części załadunkowej oraz wyrządzić bardzo poważne szkody, a także zagrażać ludzkiemu zdrowiu oraz życiu, jeśli towary te nie zostały odpowiednio zabezpieczone pasami lub odciągami łańcuchowymi.

Wysokojakościowe odciągi do ładunku

odciągi łańcuchoweDlatego też każdy pojazd ciężarowy, posiada specjalne łańcuchy, jako część wyposażenia, służąca do mocowania towarów, zwłaszcza wielkogabarytowych, jak również do towarów, które są maszynami rolniczymi, które zostają transportowane na naczepie pojazdu ciężarowego bez plandeki. Odciągi łańcuchowe, w sposób skuteczny neutralizują wszystkie prawa grawitacji, oraz pozostałe prawa fizyki, według których, maszyna znajdująca się na naczepie pojazdu ciężarowego na przykład podczas nagłego zatrzymania, powinna spaść z części załadunkowej. Aby więc uniknąć wszelkiego rodzaju niesprzyjających sytuacji, warto jest odpowiednio zastosować różnego rodzaju systemy mocujące oraz zabezpieczające, które pozwolą na zachowanie możliwie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa transportu towarów ponadgabarytowych. Zarówno maszyny rolnicze, ciągniki, jak również wszelkiego rodzaju rury betonowe, zostają transportowane przez pojazdy ciężarowe pozwalające na transport towarów ponadgabarytowych. Ze względu na nadmierną masę oraz gabaryty, nie jest wystarczające zastosowanie takiego rodzaju systemów zabezpieczających, jak pasy czy też sprzączki, ze względu na to, że mają one określoną moc wytrzymałości. Wówczas konieczne jest zastosowanie stalowych łańcuchów, o odpowiedniej grubości oraz o specyficznym sposobie produkcji, ze względu na zachowaną odpowiednią trwałość oraz wytrzymałość, względem pozostałych systemów zabezpieczających, z przeznaczeniem transportu drogowego. Dlatego też w tym przypadku, łańcuchy odciągowe znajdują najwyższy poziom uznania, a także coraz częstsze zastosowanie.

Ze względów bezpieczeństwa, łańcuchy są stosowane w transporcie drogowym, niemniej jednak znajdują one także zastosowanie w wielu halach magazynowych, gdzie zostały zastosowane regały oraz specjalne sprzęty, pozwalające na zachowanie odpowiedniego poziomu standardu oraz efektywności pracy w zakładzie. Dlatego też łańcuchy ze względu na swoją wytrzymałość a także odporność na oddziaływanie czynników niesprzyjających, zyskują tak wysoki poziom uznania.