Kreatywne ozdabianie tkanin kolorowymi markerami

Jakiś czas temu zaczęłam sobie szukać kreatywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu. Od zawsze lubiłam zajmować się rękodziełem, jednak od dawna nie miałam na to zbyt wiele czasu. Postanowiłam to jednak zmienić, ponieważ takie zajęcia bardzo mnie odprężają oraz sprawiają mi wiele frajdy. Poza tym chciałam zainteresować czymś swoją siostrzenicę i spędzić z nią miło czas na tworzeniu niebanalnych rzeczy. Miałam nadzieję, że uda nam się stworzyć ciekawe oraz praktyczne przedmioty.

Jakie markery do tkanin wybrać?

kolorowe markery do tkaninPodczas poszukiwania inspiracji trafiłam na bardzo wiele ciekawych propozycji. Uznałam jednak, że potrzebuję takiego zajęcia, które nie będzie wymagało zbyt wielu materiałów. Poza tym chciałam znaleźć coś, co nie sprawi problemu dziecku i da mu wiele frajdy. W końcu udało mi się znaleźć dokładnie to, co było mi potrzebne – kolorowe markery do tkanin. Uznałam, że to świetny pomysł, który ma wiele zalet. Przede wszystkim, nie wymagał ode mnie zbyt dużych zakupów. Wystarczyło wybrać odpowiednie markery, a jakaś jasna koszulka do przerobienia znalazła się bez problemu. Zastanawiałam się nad tym, jakie markery powinnam kupić. Zależało mi na ich jakości, ponieważ to zapewnia dobrą trwałość na materiale. Ozdobiona nimi odzież powinna przetrwać pranie oraz wielokrotne noszenie. Znalazłam zestaw składający się z żywych, przyciągających wzrok kolorów. Nie mogłam się doczekać, aż użyjemy ich na materiale. Moja siostrzenica była wręcz zachwycona tym pomysłem i od razu pobiegła bo jedną ze swoich białych koszulek. Na samym początku zastanowiłyśmy się nad tym, jakie wzory chcemy umieścić na materiale. Narysowanie szkicu na kartce znacznie ułatwiło proces tworzenia motywu. Zdecydowałam się na geometryczny wzór, który nada koszulce ciekawego charakteru. Siostrzenica zdecydowała się na swoje ulubione zwierzę, czyli papugę. Pomogłam jej narysować kontur na koszulce, a kolorowaniem zajęła się już sama. Proces wykorzystywania specjalnych markerów do tworzenia wzorów na materiale okazał się bardzo satysfakcjonujący.

Markery do tkanin okazały się świetnym zakupem. Dzięki nim całkowicie odmieniłam swoją starą koszulkę, nadając jej zupełnie nowego charakteru. Myślę, że w przyszłości jeszcze będę je wykorzystywać do zdobienia innych części garderoby. W ten sposób moje ubrania staną się niepowtarzalne. Moja siostrzenica również była nimi zachwycona. Stworzyła sobie koszulkę ze swoim ulubionym zwierzakiem, którą najchętniej nosiłaby codziennie. Wybrane przeze mnie markery świetnie wyglądają na materiale.