Jakie ukulele wybrać?

Jakiś czas temu nasza córka stwierdziła, że chciałaby się nauczyć grać na jakimś instrumencie. Od dawna interesuje się muzyką, więc uznaliśmy to za świetny pomysł. Zaczęliśmy się więc wspólnie zastanawiać nad tym, jaki instrument będzie najlepszy. Mieliśmy bardzo wiele opcji do wyboru. Córka stwierdziła, że chce coś lekkiego, aby móc instrument zabierać ze sobą na spotkania ze znajomymi czy szkolne wycieczki. Mieliśmy nadzieję, że znajdziemy coś odpowiedniego.

Ukulele jako prezent dla dziecka

ukulele - cena zakupuUcieszyliśmy się z tego, że córka chce się nauczyć grać na instrumencie. Jest to bardzo kreatywny sposób na spędzenie czasu, a w dodatku bardzo rozwijający. Ostatecznie wybór padł na ukulele – cena zakupu zależy od wielkości instrumentu oraz tego, z jakiego materiału został wykonany. Uznaliśmy, że jest to świetny pomysł. Taki instrument jest niewielki, więc wystarczy go zapakować do odpowiedniego pokrowca i można go wszędzie ze sobą zabierać. Jest przy tym bardzo lekki, dzięki czemu noszenie go jest wygodne nawet dla dziecka. Ma mniej strun niż gitara, dzięki czemu opanowanie podstaw jest o wiele łatwiejsze. Poza tym jest również niezwykle uniwersalny – można znaleźć bardzo wiele ciekawych piosenek w różnych gatunkach, które można zagrać na ukulele. Bardzo dużą zaletą jest również to, że nadaje się nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych – ma uniwersalny rozmiar, dzięki czemu każdy może się nauczyć na nim grać. Dzięki temu mogliśmy mieć pewność, że posłuży naszej córce bardzo długo, jeżeli się jej spodoba. Kupiliśmy instrument w prezencie, w tajemnicy przed córką. Nie spodziewała się takiego upominku na urodziny. Kiedy tylko otworzyła pudełko, była zachwycona. Wybraliśmy bardzo estetyczny, klasyczny model. Postawiliśmy na uniwersalność, by instrument się jej podobał przez wiele lat. Liczyliśmy, że naprawdę spodoba się jej gra na nim i tak się właśnie stało. Już od samego początku niemal cały wolny czas spędzała na nauce gry na swoim nowym ukulele.

Gra na instrumencie jest świetnym sposobem na rozwój kreatywności dziecka. Taka nauka wymaga również cierpliwości i samozaparcia. Cieszę się, że udało nam się znaleźć taki instrument, który przypadł naszej córce do gustu. Ukulele jest bardzo uniwersalne – sprawdza się w wielu sytuacjach. Można na nim zagrać różnorodne piosenki, co daje naprawdę wiele możliwości. Jest również niewielkie i lekkie, dzięki czemu można go ze sobą wszędzie nosić. Jest to szczególnie ważne w przypadku dziecka – nie musi się ono zbytnio obciążać, kiedy chce ze sobą zabrać takie ukulele.