Jak najlepiej zagęszczać włosy?

Zbyt rzadkie włosy to częsty problem wielu kobiet w różnym wieku. Pomimo stosowania różnego rodzaju zbiegów, mających wzmocnić włosy, w wielu przypadkach nie są one w stanie przynieść oczekiwanego rezultatu, ze względu na zbyt delikatną strukturę włosa. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest ich sztuczne zagęszczenie.

Na czym polega metoda Clip In?

naturalne włosy doczepiane clip inZbyt rzadkie, cienkie włosy to problem wielu kobiet. Niestety to, jak gęste są nasze włosy, ma podłoże genetyczne i w wielu sytuacjach, żadne zabiegi czy stosowanie różnych szampanów nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Stąd też coraz więcej kobiet decyduje się na sztuczne zagęszczenie włosów. Obecnie można to wykonać różnymi metodami, z których każda ma swoje wady i zalety. Coraz częściej wybierane przez kobiety są naturalne włosy doczepiane clip in. Z czego to wynika? Główną przyczyną wyboru tej metody zagęszczania lub przedłużania włosów jest fakt, że przy odrobinie pracy takie zagęszczanie można wykonać samodzielnie w domu. Przedłużenie tą metodą polega na mocowaniu włosów za pomocą specjalnych zatrzasków – mocuje się je bezpośrednio do włosów naturalnych. Same włosy są przymocowane zaś do specjalnych taśm, które są różnej długości. Kluczowe dla osiągnięcia naturalnych efektów za pomocą tej metody przedłużenia włosów jest to, aby przypinać włosy do odpowiednich miejsc na głowie. To znaczy, należy pasma z najdłuższymi włosami przyczepiać z tyłu głowy, a te z krótszymi – na jej bokach. Tak jak wspomniano wcześniej główna przyczyną popularności tej metody doczepiania włosów jest fakt, że jest ona niezwykle szybka i wyjątkowo prosta, co pozwala ja stosować samodzielnie przy odrobinie wprawy. Nie są to jednak jedyne zalety tej metody zagęszczania włosów. Kolejny plus jest taki, że doczepiane pasma mogą być używane wielokrotnie, gdyż nie niszczą się one, o ile są odpowiednio traktowane. Mało tego, ta metoda doczepiania włosów jest najbardziej neutralna dla naszych naturalnych włosów i skóry głowy, gdyż nie wymaga używania klejów czy tez rozgrzewania skóry głowy. Metoda Clip In powoduje zdecydowanie najmniej problemów ze skórą głowy pośród wszystkich metod zagęszczania włosów. Dlatego też to właśnie ta metoda jest często wybierana również przez znane osobistości z show biznesu.

Każdej kobiecie zależy na tym, by jej włosy były gęste i wyglądało zdrowo. Niestety nie zawsze daje się to osiągnąć naturalnymi metodami. W takim wypadku warto zdecydować się na zagęszczanie włosów, najlepiej przy pomocy możliwe jak najmniej inwazyjnej metody.