Impregnacja drewnianych okien

Okna są bardzo ważnym elementem każdego domu. Ich jakość wpływa bezpośrednio na utrzymywanie ciepła w domu i sprawia, że możemy cieszyć się ciszą, nawet w obliczu dużej ilości hałasów na zewnątrz. Dobrze dobrane okna pełnią też funkcję dekoracyjną. Są ładnym uzupełnieniem zarówno fasady domu, jak i jego wnętrz. Obecnie na rynku do wyboru mamy całe mnóstwo różnego rodzaju okien, zarówno jak chodzi o ich wygląd, jak i materiał, z którego są wykonane. Pomimo dużej popularności okien pcv, do łask wracają te wykonane z drewna. 

Stare okna w nowym wydaniu

odnowienie okien drewnianychOkna wykonane z drewna już jakiś czas temu cieszyły się dużą popularnością. W wielu domach, mających po kilkanaście lub więcej lat, drewniane okna, często malowane na biało, były czymś na porządku dziennym. Obecnie na nowo wracamy do drewnianych okien, a z racji tego, że nowych domów powstaje coraz więcej, jest nimi coraz większe zainteresowanie. W starych domach często potrzebne jest odnowienie okien drewnianych, ale nie tylko za pomocą farby. Odnowienie drewnianych okien odbywa się za pomocą specjalnych impregnatów, które w pierwszej kolejności odżywiają drewno, a następnie sprawiają, że nabiera ono nowego blasku. Specjalistyczne firmy, zajmujące się odnawianiem okien, nie mogą narzekać na brak klientów. W ostatnich latach ich przybywa. Drewniane oprawy okienne prezentują się bardzo atrakcyjnie w różnych stylach domów, od klasycznych, przez bardzo dekoracyjne, aż po proste i nowoczesne bryły. Odnowione okna nabierają nowego życia, dodają domom nowego blasku. Oczywiście efekt końcowy zależy od tego, jaki bardzo ramy okienne były zniszczone. Czasami nie da się z nimi nic zrobić i pozostaje nam tylko wymiana. Ale w większości przypadków odnowienie wchodzi w grę. Potrzebne są tylko odpowiednie umiejętności oraz wysokiej jakości impregnat lub specjalistyczna farba do drewna z impregnatem w składzie. Impregnat ma też za zadanie chronić drewno przed negatywnym działaniem takich czynników atmosferycznych, jak deszcz czy śnieg. Wilgoć bowiem jest najbardziej niszcząca dla drewna. 

W wielu domach, które liczą już sobie kilkanaście lub więcej lat, spotkać się możemy z drewnianymi oknami, które co jakiś czas wymagają odświeżenia. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się renowacją drewnianych okien. I firmy te mają coraz więcej zleceń od osób posiadających stare domy z drewnianymi oknami. Najlepszą metodą na odnawianie okien jest ich impregnacja i malowanie specjalną farbą, która jest w stanie przetrwać przez długie lata.