Ile kosztują działki budowlane w Warszawie?

Realizację marzeń o budowie domu zawsze zaczyna się od tego samego. Od wyboru lokalizacji i kupna działki budowlanej w miejscu, w którym chce się taki dom postawić. Swój wymarzony dom można również kupić, ale jeśli chce się zaoszczędzić to najlepiej jest go wybudować. Działki budowlane osiągają w niektórych miastach zawrotne ceny. Wynika to z tego, że ich podaż jest niższa od popytu. Dlatego o kupno dobrej działki w Warszawie trzeba się wręcz licytować. W prestiżowych lokalizacjach zostało do sprzedania kilka działek.

Ceny za metr działki w Warszawie

sprzedaż działek budowlanych warszawaMieszkanie w stolicy ma ogromne plusy. Wszystko jest tam na wyciągnięcie ręki, a miejsc pracy jest praktycznie tyle, co na terenie reszty kraju. Dlatego do Warszawy w poszukiwaniu dobrej pracy zjeżdżają się zarówno Polacy jak i obcokrajowcy. I najlepsze jest to, że każdy tą pracę tam znajduje. Poza pracą trzeba jeszcze gdzieś mieszkać. Rynek nieruchomości w stolicy jest nieporównywalny z żadnym innym miastem. Wynajęcie mieszkania w Warszawie trzeba uznać za duży sukces, bo popyt jest wprost gigantyczny. Dlatego z roku na rok rośnie również sprzedaż działek budowlanych Warszawa, bo zamiast wynajmować mieszkania ludzie wolą wybudować swój dom. Przy czym kupno działki wiąże się z koniecznością wydania naprawdę sporej sumy pieniędzy. Średnie ceny działek w stolicy kraju oscylują wokół tysiąca złotych za metr kwadratowy. Można znaleźć działkę położoną pod Warszawą, za którą zapłaci się dużo mniej. Ale działki w ścisłym centrum kosztują nawet kilka tysięcy za metr kwadratowy. Dlatego jest to taka opcja dla tych, którzy zarabiają zdecydowanie najlepiej. Nie da się ukryć, że życie w stolicy nie należy do najtańszych. Jednak zarobki są tam najwyższe w kraju. To oznacza, że ludzie zarabiają dużo, ale równie dużo muszą wydać na życie i swoje utrzymanie. To z kolei sprawia, że siła nabywcza pieniądza w praktyce jest taka sama jak w innych polskich miastach. Chcąc wybudować w stolicy dom lepiej poszukać działki budowlanej położonej gdzieś na jej dalszych obrzeżach.

W samej tylko Warszawie i najbliższych okolicach działki budowlane sprzedają się jak świeże pieczywo. Chcąc kupić tam działkę w miarę dobrej cenie trzeba się bardzo śpieszyć. Jest ich realnie coraz mniej, więc ich ceny rosną. Jest to naturalne prawo podaży i popytu. Warszawa i okolice to najbardziej prestiżowe miejsce do życia, jakie można sobie wyobrazić. Nie ma się czemu dziwić, że za działki w najlepszych lokalizacjach trzeba zapłacić nawet kilka milionów złotych.