Funkcjonalne systemy dla firm

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zainstalowanie nowoczesnych systemów, pozwalających na rejestrację oraz nadzorowanie czasu pracy osób zatrudnionych w firmie. Takiego rodzaju systemy znajdują swoje zastosowanie zarówno w przedsiębiorstwach korporacyjnych, biurach, a także wielu innych miejscach lub zakładach pracy, gdzie zatrudniane są ogromne ilości pracowników na różnych stanowiskach. Dzięki rejestratorom elektronicznym, wykazywana ilość przepracowanych godzin jest całkowicie adekwatna i zgodna z prawdą.

Systemy rejestracji czasu pracy

system rcpDlatego właśnie coraz więcej właścicieli firm decyduje się na montaż tego rodzaju systemów, dzięki którym czas pracy osób zatrudnionych wykazywany w programie rejestrującym, jest całkowicie zgodny z prawdą, jak również adekwatny do faktycznie przepracowanych przez osobę zatrudnioną godzin. System rcp to komplet urządzeń takich jak czytnik elektronicznych kart, który zostaje umiejscowiony przy drzwiach wejściowych przedsiębiorstwa, jak również zestaw elektronicznych kart dla pracowników. Każda elektroniczna karta zostaje przypisana do jednego pracownika, który podczas wejścia na teren firmy, oraz opuszczenia miejsca pracy, rejestruje swój meldunek w zakładzie poprzez przyłożenie karty do czytnika. Takiego rodzaju systemy są coraz częściej stosowane, oraz znajdują wysoki poziom uznania wśród wielu przedsiębiorstw, które decydują się na montaż elektronicznej rejestracji czasu pracy osób zatrudnionych. Dzięki tego rodzaju systemom, istnieje możliwość całkowitego zredukowania dokumentacji czasu pracy dla księgowości w formie papierowej, co jest sporym ułatwieniem dla pracodawcy, jak również pozwala na wgląd w rejestrację poprzez systemy oraz programy komputerowe. Jest to także sposób na całkowite zredukowanie tak zwanych zeszytów wyjść pracowników, w których zobowiązani są rejestrować swoje przerwy oraz opuszczenia miejsca pracy na określony czas. Warto zapoznać się z ofertą producentów systemów, oraz dokonać instalacji rejestratorów w coraz większej liczbie przedsiębiorstw.

Tego rodzaju systemy rejestrują czas pracy całkowicie zgodnie z faktycznym meldunkiem pracownika w miejscu zatrudnienia, jak również pozwalają na rejestrację oraz rozliczenie osób zatrudnionych z ewentualnie przepracowanych nadgodzin. Takiego rodzaju systemy są także w pełni chronione przez ustawę rozporządzenia ochrony danych osobowych, oraz nie ujawniają faktycznej ilości przepracowanych godzin pozostałym pracownikom, gdyż wgląd w ewidencję ma tylko pracodawca oraz księgowość.