Efektowny makijaż permanentny w Gdańsku

Faktem jest to, że współczesne kobiety mają dużo większe wymagania jeśli chodzi o wygląd. Nowoczesna kosmetyka wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i oferuje dużo więcej zabiegów upiększających. Dzisiejsze kobiety nie mają zbyt dużo wolnego czasu, ale chcą każdego dnia prezentować się doskonale. Te dwa elementy można ze sobą połączyć. Już jakiś czas temu powstała metoda pozwalająca zaoszczędzić bardzo dużo czasu i każdego dnia wyglądać perfekcyjnie. Trwały makijaż stał się hitem i bardzo wiele kobiet decyduje się na jego wykonanie. Z pewnością warto poznać szczegóły.

Charakterystyka makijażu permanentnego

makijaż permanentny gdańskWiele kobiet przyznaje, że codzienne wykonywanie makijażu może być nie tylko bardzo czasochłonne, ale i męczące. Nie zawsze udaje się osiągnąć zamierzony efekt, a co za tym idzie, nasz humor przestaje być dobry. Można wybrać dużo bardziej komfortowe rozwiązanie, jakim jest makijaż permanentny Gdańsk jest miastem, w którym znajdziemy wielu dobrych specjalistów mających duże doświadczenie i wiele zadowolonych klientek. Makijaż permanentny polega na mikro pigmentacji, czyli wprowadzaniu barwnika pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Jeśli będziemy się stosować do zaleceń, to taki makijaż utrzyma się nawet przez kilka lat. Najczęściej wykonuje się go na ustach, górnych i dolnych powiekach oczu i brwiach. Sam zabieg nie jest bolesny, ponieważ skóra zostaje wcześniej znieczulona. Zaplanowany efekt i oczekiwany rezultat końcowy zostanie wcześniej narysowany na skórze i szczegółowo omówiony z klientką. Po wykonaniu zabiegu przez kilka dni możemy mieć wrażenie, że kolor jest bardziej intensywny, niż zaplanowano. Jest to normalna reakcja organizmu i nie trzeba się tym przejmować. Pigment rozwija się w skórze i po jakimś czasie osiąga zamierzoną barwę. Warto wiedzieć, aby dobę przez zabiegiem nie spożywać alkoholu, mocnej kawy, środków psychoaktywnych i pobudzających, ponieważ rozrzedzają krew, co wpływa niekorzystnie na efekt końcowy.

W dzisiejszych czasach każda kobieta może w trwały sposób podkreślić swoją urodę lub zmienić to, co jej się nie podoba. Trwały makijaż bez wątpienia spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek. Jest to zabieg bezpieczny i nie wywołuje żadnych komplikacji. Aby mieć gwarancję trwałości, przez dziesięć dni po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego, długotrwałego kontaktu z wodą, ostrych potraw i preparatów mogących działać drażniąco na skórę. Nie należy również usuwać samodzielnie skórki pigmentacyjnej. Jeśli zastosujemy się do zaleceń, to będziemy wyglądać idealnie każdego dnia.