Dokładne wycinanie laserem na Śląsku

Cięcie laserem jest obróbką termiczną, jednak nie powoduje ona odkształceń czy strat w używanym materiale. Laser bywa używany przez artystów, projektantów i inżynierów. Dzięki niemu można wyprodukować prototypy czy użyć go w produkcji przemysłowej. Gwarantuje on powtarzalność wszystkich ciętych elementów.

Sposoby wycinania laserem

precyzyjne wycinanie laserowe ŚląskObróbka materiałów to nie tylko cięcie laserem. Istnieją też inne sposoby na to, by nadać materiałowi odpowiedni format. Wyróżniamy cięcia: tlenowe, plazmowe, wodą. Na czym polegają te sposoby? Czy cięcie laserem jest  wyraźnie lepsze niż pozostałe metody? Z pewnością precyzyjne wycinanie laserowe Śląsk zagwarantuje nam stuprocentowe zadowolenie. Z kolei cięcie tlenowe to metoda, która polega na zastosowaniu specjalnego palnika. Płomienie podgrzewają materiał, który staje się dzięki temu gotowy do dalszej obróbki. Jest to metoda, która polecana jest raczej do materiałów o większej grubości – na przykład, powyżej 25 milimetrów. Materiały o mniejszej grubości mogą być zwyczajnie zbyt cienkie. Kolejną z metod jest cięcie plazmowe. Niestety, nie zapewnia ono zbyt wysokiej jakości wyciętych krawędzi, przynajmniej w przypadku cieńszych metali (poniżej 6 mm grubości). Dodatkowo, cięcie plazmowe jest znacznie bardziej kosztowne. Czyżby cięcie laserem blach było najlepszym rozwiązaniem? W przypadku materiału o grubości nieprzekraczającej 25 milimetrów zdecydowanie tak. Laser jest po prostu idealnie precyzyjny. A poza tym, zapewnia doskonałą powtarzalność wszystkich czynności. Tu nie ma miejsca na jakiekolwiek odchylenia. Wiele osób uważa, że cięcie blach wodą to bardzo precyzyjny sposób na ich obróbkę, nawet bardziej dokładny niż sam laser. Cóż – tak rzeczywiście jest. W porównaniu z cięciem laserowym nie ma tutaj ryzyka odkształceń. Z drugiej strony, koszty cięcia wodą potrafią być dość wysokie, co wynika głównie z konieczności zakupu piasku ściernego przez wykonawcę. Materiały są tutaj bardzo istotne.

Cięcie laserowe to innowacyjny sposób obróbki różnorodnych materiałów, nie tylko metalowych. Niezależnie od surowca, jakość przyciętej krawędzi będzie prezentować się na najwyższym poziomie. Nakierowana wiązka dokładnie trafia w oznaczony obszar na projekcie. Z tego powodu nie trzeba przeznaczać czasu lub środków na jakiekolwiek wykończanie produktu. Technologia zapewnia niedoścignioną jakość oraz powtarzalność detali. Jednocześnie istnieje szczególnie niskie ryzyko uszkodzenia produktu. Nie dochodzi zatem do powstania strat materiałowych.