Ciekawa przyprawa do kanapek – czubryca

 

Odpowiednio zbilansowana dieta może mieć znaczny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Warto więc starannie dobierać wszystkie produkty, jakie wykorzystuje się w swojej kuchni. Niektóre z nich mogą nie tylko mieć pozytywny wpływ na nasz organizm, ale również świetnie smakować. Bardzo ważne jest doprawianie swoich potraw, ponieważ może sprawić, że nawet proste danie stanie się pyszne oraz ciekawe. Jakie przyprawy warto mieć w swojej kuchni? Dobrym rozwiązaniem są niebanalne mieszanki, które sprawdzą się w wielu sytuacjach.

Mieszanka przypraw do kanapek – zielona czubryca

czubryca zielona do kanapekStosowanie w kuchni różnorodnych mieszanek przypraw jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki temu nie musimy się zastanawiać nad tym, jakie zioła ze sobą łączyć ani w jakiej proporcji, aby dobrze się ze sobą komponowały. Kanapki urozmaicone ciekawymi przyprawami mogą stać się urozmaiconym oraz pysznym pomysłem na śniadania czy kolacje. Jaka mieszanka dobrze się tutaj sprawdzi? Dużą popularnością cieszy się czubryca zielona do kanapek. Ta mieszanka stworzona w Bułgarii powstaje na bazie cząbru górskiego. Ma on dosyć ostry aromat oraz korzenny smak, który wielu osobom kojarzy się nieco z pieprzem. Rewelacyjnie pasuje do pomidora, mięs oraz ryb. Pozostałymi składnikami czubrycy są mielony czosnek, natka pietruszki oraz sól. Często znajdują się w niej także pieprz, zielona papryka czy tymianek. Cała mieszanka ma bardzo ciekawy aromat, który pozwala wydobyć głęboki smak doprawionych nią produktów. Taki dodatek może sprawić, że nawet najzwyklejsze kanapki nabiorą zupełnie nowego charakteru. Do jakich połączeń pasuje ta mieszanka przypraw? Mamy tutaj ogromną dowolność, ponieważ jest ona niezwykle uniwersalna. Będzie pasowała zarówno do prostych kanapek z szynką oraz pomidorem, jak również do kanapek z pastami, jajkiem czy serem. W ten prosty sposób możemy sprawić, że nasze śniadania przestaną być nudne oraz monotonne. Z pewnością taka mieszanka przypraw przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi ciekawej kuchni.

Poza walorami smakowymi warto również docenić zdrowotne działanie ziół stosowanych w kuchni. Wiele z nich posiada pewne właściwości, o których na co dzień zapominamy. Cząber górski wzmacnia naszą odporność, o którą warto dbać przez cały rok. Odpowiednie zestawienie przypraw może ułatwiać trawienie ciężkostrawnych potraw. Czubryca zielona świetnie sprawdzi się do kanapek, czyniąc je o wiele ciekawszymi, pomimo wykorzystania prostych składników. Doskonale nadaje się na urozmaicenie kanapek podawanych nie tylko na co dzień, ale również podczas szczególnych okazji.