.Automaty vendingowe do sprzedaży maseczek

Epidemia korona wirusa zatacza w Polsce coraz szersze kręgi. Liczba zakażonych rośnie, co jakiś czas wprowadzane są także obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i zmniejszenie liczby zachorowań. W Kwietniu wprowadzono nakaz zasłaniania nosa i ust we wszystkich miejscach publicznych, który to nakaz następnie ograniczono do budynków-usta i nos musimy zakrywać w sklepach, punktach usługowych, urzędach oraz placówkach służby zdrowia.

Sprzedaż maseczek w automatach vendingowych

maseczkomat automat vendingowyUsta i nos możemy zakryć szalikiem, kominem, apaszką, chusteczką lub częścią garderoby, jednak najlepiej sprawdzą się maseczki, zwłaszcza w ciepłe dni, kiedy ciężko chodzić w szaliku. Maseczki są bardziej higieniczne, wygodniejsze, a opatrzone stosownymi certyfikatami i atestami są także bezpieczniejsze. Maseczkę można wykonać samodzielnie, lub po ustaniu początkowych trudności z zaopatrzeniem kupić ją w aptece, sklepie medycznym, drogerii, zwykłym sklepie spożywczym lub na stacji benzynowej. Dodatkowo w wielu miastach w Polsce dostępna jest jeszcze jedna alternatywa-są to maszyny takie jak maseczkomat automat vendingowy. W automatach tego typu można zakupić maseczkę a często także inne środki higieniczne pomagające nam zmniejszyć ryzyko zakażenia się korona wirusem. Maseczkomaty mają wiele zalet, między innymi można kupować w nich bez kontaktu z drugim człowiekiem o każdej porze dnia i nocy. Dzięki takim automatom osoby, które zapomniały zabrać z domu maseczki mogą kupić ją bez wchodzenia do sklepu, co mogłoby być problematyczne, z uwagi na brak maski właśnie. W sklepach przebywamy także w skupiskach osób, czego warto unikać z uwagi na ryzyko zarażenia się. Maseczkomaty stoją na świeżym powietrzu, często przy przystankach autobusowych. Tego typu automaty pojawiły się już wcześniej między innymi w Czechach, niewykluczone, że pomysł na postawienie ich w Polsce przyszedł właśnie od naszych południowych sąsiadów. Dzięki sporemu zainteresowaniu, oraz niesłabnącemu zapotrzebowaniu maseczkomaty stawiane są w kolejnych miastach w Polsce. W niektórych oprócz maseczek kupić można także rękawiczki i środki do dezynfekcji.

Koronawirus i wszelkie związane z nim środki ostrożności sprawiły, że kupowanie za pomocą maszyn i automatów, jeszcze do niedawna traktowane z nieufnością, teraz jest coraz bardziej doceniane. Dzięki automatom możemy kupować bez kontaktu z drugą osobą, a także często bez wchodzenia do budynku i przebywania w skupiskach osób, co realnie zmniejsza ryzyko zakażeń i kolejnych zachorowań.